Klub Tańca Towarzyskiego "AIDA" - O nas

Klub Tańca Towarzyskiego „AIDA” założyła w styczniu 1979 roku Barbara Krzyżanowska-Ksok, która wychowała wielu tancerzy, rozsławiających swoimi umiejętnościami nasze miasto. Basia - prekursor sztuki tanecznej w byłym województwie koszalińskim - była również organizatorem wielu międzyklubowych i ogólnopolskich turniejów tańca. Odbywały się one w sali kina „Kadr”, sali gimnastycznej SP-2, później w Hali Myśliwskiej, jak również w Domu Kultury Kolejarza. Parami, które w tamtym okresie reprezentowały „AIDĘ” były min.: Jan Osipowicz i Ania Wesołowska, Adam Pasionek i Małgorzata Niemiec, Katarzyna Piłat i Wiesław Wawrzyniak.

Na początku lat 90-tych w klubie zaczęły trenować dzieci w wieku 5 lat, z których wyrośli zdbywcy wielu tanecznych laurów, na przykład: Majka Giżycka i Patryk Krzyżanowski, Marcin Giżycki i Agnieszka Kozłowska, Jacek Baranowski i Kamila Michel, Kamil Ksok i Mira Marcinów, Marcin Kwiatek i Sandra Kawalec, Bartosz Śledź i Ewelina Sondej.

Po śmierci Basi Krzyżanowskiej-Ksok (1998) pracę trenerską w klubie przejęła jej wychowanka Katarzyna Balon. Obecnie w „AIDZIE” trenuje ok 120 tancerzy. Organizowane są trzy turnieje tańca towarzyskiego:

Największym wydarzeniem tanecznym jest turniej „O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok”, organizowany od 1999 roku, w którym bierze udział 350 tancerzy.

W ciągu roku szkolnego organizowane są przez SAPiK szkolenia stacjonarne z Beatą i Mariuszem Grzejszczak.

W ramach klubu działa również dziecięca formacja latynoamerykańska, która w latach 2006-2008 wzięła udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych oraz młodzieżowa formacja standardowa, współpracująca z Krzysztofem Kuligiem, która w 2008r. została II Wice Mistrzem Polski. W ciągu sezonu tanecznego dla miłośników jest organizowany kurs tańca oraz spotkania z tangiem argentino i salsą. Nasze pary sportowe posiadają klasy taneczne od E do A.

projekt / wykonanie strony www: graffik.com.pl